UR & KLOCKOR / Bordsur / Bordsur 7312462
nr 731 2462
Bordsur
Sten, höjd: 43
Kondition: urverk saknas, slitage och skador
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2011
kl 18:48:16
7/12 23:41:21
Stengods
Carl Malmsten (1888-1972)
Svensk inredningsarkitekt, möbelarkitekt och professor